EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA pro základní školy – výsledky školního kola

Datum: 15. 2. 2024

Ze školního kola postupuje přímo do finále 100 nejlepších žáků na základě počtu bodů z testu (maximum 25 bodů) z celé České republiky.

Z naší školy se mezi 100 nejlepších dostal Roman Lelovský s 21 body, který byl se měl zúčastnit národního finále III. ročníku EO pro ZŠ, která se bude konat v květnu 2024.

Bližší informace o konání finále budou v dohledné době doplněny. Testování je rozděleno na dvě části – písemnou a ústní. Na zpracování písemného testu mají žáci 45 minut. Při testu mohou použít kalkulačku a psací potřeby, jiné pomůcky nejsou povoleny. Po vyhodnocení písemné části postupuje 10 žáků s nejvyšším počtem bodů k ústní zkoušce, kde finalisty hodnotí nezávislí porotci. V písemné i ústní části je kladen důraz na schopnosti žáků samostatně ekonomicky uvažovat a vyvodit závěry na základě znalosti ekonomických pojmů a principů.

Romanovi děkujeme a gratulujeme k postupu do Národního finále 2024.

Žáci postupující do národního finále III. ročníku Ekonomické olympiády pro ZŠ