Volba povolání – strojírenské obory – 7. a 8. třída

Datum: 22. 2. 2024

V úterý 20. 2. 2024 si paní Ing. Andrea Jančíková pro žáky 7. a 8. třídy připravila prezentaci o firmě TOS Znojmo, jejíž začátky výroby sahají do roku 1970. Hlavní činností firmy je vývoj, výroba a prodej převodových zařízení.

Během prezentace se žáci seznámili s historií firmy, s výrobou a s profesemi, které mohou ve firmě najít uplatnění. Jedná se zejména o strojírenské zaměření. Firma nabízí stipendijní program pro studenty těchto profesí: obráběč kovů, strojní mechanik a mechanik seřizovač. Po úspěšném dokončení studia mají absolventi možnost nastoupit přímo ve firmě TOS Znojmo.

Druhá část besedy byla zaměřena na praktickou činnost, během které si žáci i žákyně mohli vyzkoušet demontáž a montáž šnekové převodovky. Sami si mohli ověřit, jaké dovednosti člověk při této práci potřebuje.

Na besedu bude v květnu navazovat exkurze do firmy TOS Znojmo, které se zúčastní žáci 8. třídy.

Děkujeme za představení firmy a za rozšíření informací o situaci na trhu práce.