Dnes je 5. 5. 2024, svátek má Klaudie, Květnové povstání českého lidu (1945), zítra Radoslav

Zeměpisná olympiáda

Datum: 29. 2. 2024

Během prvního pololetí se naši žáci druhého stupně zúčastnili tradičního školního kola zeměpisné olympiády.

Vyzkoušeli si, jak jsou na tom se znalostmi geografie, kartografie a obecného přehledu. Nedílnou součástí také byla práce s atlasy. O první místo žáci bojovali ve třech kategoriích, kdy kategorii A (pro 6. ročníky) vyhrála Ema Juhaňáková, kategorii B (pro 7. ročníky) vyhrál Aleš Doležálek a kategorii C (pro 8. a 9. ročníky) vyhrál Adam Juhaňák.

Bohužel v okresním kole nás nemohli reprezentovat všichni jmenovaní, jelikož ve stejném termínu probíhal lyžařský výcvikový kurz, proto Adama nahradil Miroslav Hoták z 9. ročníku a kategorie B byla nezastoupena. V okresním kole byla konkurence obrovská a zástupci naší školy se i přesto umístili na krásných místech v závěsu za těmi nejlepšími.

Všem zúčastněným přejeme úspěšné kroky v oblasti geografie a děkujeme za reprezentaci školy.

webdesign: Synetix