Noc s Andersenem na naší škole 22.3.- 23.4 2024 - 1. ročník

Datum: 31. 3. 2024

Dne 22. 3. 2024 se před budovou I.stupně naší školy kolem 17. hodiny začali sjíždět rodiče, aby přivezli své děti. Děti si s sebou přivezly spacáky, karimatky, deky, batůžky napěchované jídlem, oblíbenou hračkou a knihou.

Konala se zde totiž úplně poprvé první ANDERSENOVA NOC.

Zájem dětí byl veliký. Přihlásilo se celkem 35 dětí, ale některé z nich onemocněly.

Přesto jich přijelo 30. Ve škole se ozýval smích, běhání a skákání. Vždyť pro někoho to bylo úplně poprvé, kdy přespí někde mimo domov.

Během chvilky vše ztichlo a mohlo se začít.

Děti se seznámily s důvody, proč se vlastně Andersenova noc koná. Zjistily, kdo to je, co dělá a co umí.  Z jaké rodiny pocházel a kde se spisovatel narodil a jaké nejznámější pohádky napsal. Ze všech z nás se stali návštěvníci této pohádkové noci. Plnili jsme úkoly z pohádkových příběhů a sbírali za splněné úkoly razítka. Vyráběli si záložky do knih, seznámili se s oblíbenými knihami u dětí, četli pohádku od Andersena a viděli pohádku Sněhová královna, která měla 180. výročí. Nezapomněli jsme ani na české dětské autory. Děti zjistily, kdo píše příběhy o Krtečkovi. Kdo jiný než Eduard Petiška, který také slaví významné výročí.

Viděli jsme i Krtečkův příběh o kalhotkách, vypracovali pracovní list, kde si vše ujasnili.

A blížila se večeře, hygiena a spaní. Nachystali jsme si pelíšky a dokoukali pohádku. Několik děvčat si připravilo i krátkou scénku pomocí baterky a prstů, což děti velmi pobavilo a večerku zpestřilo.

Slovo večerka mělo kouzelnou moc. A najednou tu byla sobota a budíček.

Ranní ptáčata už od půl šesté štěbetala ve spacích pytlích. Jen co proběhla ranní hygiena a úklid pelíšků, začaly děti snídat dobroty, které jim rodiče nabalili. A mohlo se zase pokračovat v plnění úkolů, čtení knih a hraní her.

Děti získaly pochvalný list za úspěšnou účast na Andersenově noci. Blížila se desátá hodina a pro děti si začali přijíždět rodiče.

Dětem se tato noc ve škole velice líbila,  některým se domů vůbec nechtělo.

Děkujeme všem dětem, které se  této noci zúčastnily. Byli jste opravdu skvělí.

Všechny vás moc chválíme a děkujeme vám.:-)

A už teď se na vás těšíme i  příští rok - vychovatelky ŠD.