Městské divadlo Znojmo - 2. stupeň

Datum: 5. 4. 2024

Městské divadlo Znojmo si pro naše žáky připravilo po velikonočních svátcích zajímavou nadílku ve dnech 3. a 4. dubna. Divadelní inscenace divadla Drak Hradec Králové inspirovaná pozoruhodným životním příběhem a dílem průkopníka kinematografie George Méliése. Zavedla žáky do lákavého prostředí kouzelníků, triků a magie. Kouzelnické triky, které Meliés dokázal jako první neuvěřitelně nápaditým způsobem využít ve filmovém médiu, si zachovávají výtvarnou poezii dodnes. Na Meliésův zajímavý svět kouzel a splněných snů je dokonce i smrt krátká. Iluze a fantazie jsou zbraně, které snad mohou i Zubatou porazit. Kulturní zážitek jsme si všichni užili.

Další naše návštěva se konala v Jubilejním parku Znojmo a Městském parku ve Znojmě, kde nás přivítala krása rozkvetlé přírody. Zjistili jsme, že Městský park ve Znojmě je třetím nejstarším veřejným parkem v České republice a druhým nejstarším na Moravě. Jeho počátek se datuje již do roku 1804, kdy byla podél vnějšího hradebního příkopu vysázena alej stromů. Žáci zde plnili úkoly, měli vyfotit a upravit fotografii květiny, určit správný název a najít nějakou zajímavost. Byly to moc krásné obrázky a tři nejlepší žáci byli za svoji práci odměněni. Závěrem jsme navštívili pomník Prokopa Diviše a protilehlý archív města Znojma.