Dnes je 5. 5. 2024, svátek má Klaudie, Květnové povstání českého lidu (1945), zítra Radoslav

Florbalová liga Nadějí - Play Off

Datum: 9. 4. 2024

V sobotu 6. 4. 2024 se v Břežanech uskutečnil finálový turnaj ligy Nadějí, kterou letos hrály děti z florbalového kroužku v kategorii 4.-6. třída (mladší) a 7.-9. třída (starší).

V mladší kategorii se tým Dyjákovic umístil po základních kolech na čtvrtém místě a v semifinále nás čekal silný tým Tasovic. V semifinálových zápasech jsme na soupeře nedokázali najít recept a po výsledcích 0:9 a 0:6 postoupil do finále hladce tým Tasovic.

Dyjákovice zakončily letošní sezónu zápasem o třetí místo, ve kterém svedly dramatický boj s týmem Hrušovan. Utkání muselo rozhodnout až prodloužení. Vítězný gól padl do sítě Hrušovan. Při závěrečném vyhlášení si mohli naši hráči převzít pohár za 3. místo.

Finálový turnaj starších sliboval velké drama. Všechny čtyři týmy na tom byly výkonnostně velmi podobně. Stejně jako v mladší kategorii nás v semifinále čekaly Tasovice. Kluci bojovali statečně, ale bohužel v koncovkách zápasů jsme neměli štěstí. První utkání muselo jít za stavu 1:1 do prodloužení. Vítězný gól bohužel vstřelil soupeř. Vzhledem ke spornému prvnímu gólu Tasovic nás tato porážka velmi mrzela. I druhé utkání bylo vyrovnané. Tasovice dokázaly nemilosrdně potrestat naše hrubé chyby v obraně a přes veškerou snahu na porážce 1:3 nic nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře.

V cestě za bronzovým pohárem nám stála Miroslav, která v semifinále nestačila na Hrušovany. Utkání bylo dramatické a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Po výsledku 2:2 se šlo opět do prodloužení a ani to o vítězi nerozhodlo. Na řadu tak přišly nájezdy, které vyšly lépe soupeři a Dyjákovice skončily na místě čtvrtém.

Oba týmy si zaslouží pochvalu a uznání za předvedené výkony a snahu. Škoda, že sestavu obou týmů ovlivnilo několik absencí, což bylo v průběhu turnaje znát. Speciálně je potřeba vyzdvihnout hráče a hráčky starších za jejich přístup v zápasech i při tréninku.

Sestava mladších:
Skoumal A., Roth J., Uhlíř J., Vítek M., Kubík M., Popp J., Hříbek T., Zrun M., Matochová M. (v posledním utkání)