Dnes je 30. 4. 2024, svátek má Blahoslav, zítra Svátek práce

Prezentace praktických dovedností žáků – Kuchař – číšník – 8. třída

Datum: 15. 4. 2024

Ve čtvrtek 11. 4. 2024 k nám zavítali zástupci SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo s.r.o., Přímětická. Pro žáky 8. třídy si připravili praktické představení oboru Kuchař – číšník se zaměřením na oblast barmanství. Studenti tohoto oboru žáky nejdříve seznámili s vybavením barmana. Poté žákům názorně předvedli míchání různých ovocných nápojů.

Žáci 8. třídy si potom osobně tuto činnost vyzkoušeli. Míchali různé ovocné nápoje, vzájemně vše ochutnávali a vyhodnocovali jednotlivé příchutě. Někteří žáci se v tomto oboru našli.

Cílem akce bylo představení náplně činnosti barmana a vyzkoušení si praktických dovedností,  bez kterých se tato profese neobejde.

Bylo hezké, že si žáci míchání nápojů rádi i několikrát vyzkoušeli.

Praktické představení učebního oboru se žákům moc líbilo a splnilo jejich očekávání.

Děkujeme zástupcům střední školy za umožnění této akce v prostorách naší základní školy a již nyní se těšíme na obor Kadeřník.