Dnes je 29. 4. 2024, svátek má Robert, zítra Blahoslav

Pangea - matematická soutěž

Datum: 16. 4. 2024

Soutěž Pangea vznikla za účelem podpořit motivaci žáků a přispět tak k rozvoji vztahu k matematice a schopnosti aplikovat dovednosti v různých životních situacích.

Česká republika se do tohoto projektu zapojila v roce 2014. Doposud se připojilo na 22 evropských zemí.

Soutěž probíhá ve dvou kolech – školní a finálové – a  je určena pro žáky 4. – 9. třídy.

V letošním školním roce se i naši žáci 5., 6., 8. a 9. třídy poprvé zapojili do této celostátní matematické soutěže.

V letošním již 11. ročníku bylo zvoleno téma Kinematografie a sport. Žáci řešili 15 úloh v časovém limitu 45 min. Celkem mohli získat maximálně  71 bodů. Byli rozděleni do kategorií podle tříd. Při řešení úloh nemohli používat kalkulačku ani jiné elektronické přístroje.

Nejlepší řešitelé jednotlivých tříd:

5. třída - Marek Tušínský - 27bodů

6. třída - 1. místo - Ema Juhaňáková - 19b, , 2. místo Jiří Marinč - 17b, 3. místo Natálie Hříbková + Jan Stavinoha - 16b

8. třída - 1. Jan Feranec - 45b, 2. místo Natálie Marešová + Benjamín Čuport 32b, 3. místo Nikolas Čížek 28b

9. třída - 1. místo Barbora Badinská - 16b, 2. místo Daniel Lelovský 15b, 3.místo Alexandra Gebová, Laura Romanová, Miroslav Hoták 13b

Nejúspěšnější řešitel:

Jan Feranec - k postupu do finálního kola mu chybělo 9 bodů. Tak snad příště.

Všem soutěžícím gratulujeme k jejich výsledkům.