Dnes je 2. 5. 2024, svátek má Zikmund, zítra Alexej

DUŠEVNÍ ZDRAVÍ ŽÁKŮ NA II. STUPNI

Datum: 19. 4. 2024

Duševní zdraví, téma, které je často zmiňováno v médiích a je častým problémem na školách po celé České republice. Prevence, preventivní programy, které školy využívají ve spolupráci s MŠMT a dalšími organizacemi, jsou velmi důležité. Společným cílem je předejít rizikovému chování.
Naši školu přijely navštívit doktorky (zaměřené na inkluzívní vzdělávání) z Centra školní podpory DaMi-E, které si pro žáky II. stupně připravily program primární prevence. Program probíhal v každé třídě zvlášť za asistence třídního učitele. Ve dvou dnech se pokusily žákům předat dovednosti, které budou moci v tíživé a stresující situaci využít. Zároveň se zaměřily na psychologickou pomoc, kterou mohou poskytnout svým blízkým. Žáci se zapojovali aktivně, nebáli se před třídním kolektivem vyjádřit svůj názor a zařadit své postřehy do diskuze. Zdraví a blaho žáků je pro nás na prvním místě.

Příští setkání se uskuteční na I. stupni v měsíci červnu. Pro školní rok 2024/2025 chystáme projekt „Duševní zdraví“.