Dnes je 4. 5. 2024, svátek má Květoslav, zítra Klaudie, Květnové povstání českého lidu (1945)

PROJEKT ŠESTKA – DEN ZEMĚ II. ČÁST

Datum: 23. 4. 2024

V pondělí 22. dubna se po celém světě slavil významný den, svátek Den Země. Naši žáci byli v rámci spolupráce se ZŠ Tasovice pozváni na druhou část projektu Šestka s názvem Den Země. Pro žáky šestých tříd byly připraveny čtyři oblasti – sportovní, výtvarná, z oblasti informatiky a přípravy zdravých svačinek. Po milém a příjemném zahájení se skupiny A, B, C, D pustily do plnění pestrých aktivit.

Sportovní činnost po víkendovém lenošení byla pro některé z nás náročná. Zkusili jsme si přehazovanou, překážkovou dráhu a štafety. Každý se snažil podat ten nejlepší výkon, ale týmová práce vše převálcovala.

Za dveřmi v učebně informatiky čekal pro mladé badatele kvíz o ochraně přírody a naší planety. Nechyběla ani environmentální výchova, třídění odpadu, správné označení kontejnérů . Tady to bylo velmi zajímavé a poučné.

Ze školní kuchyňky se linula vůně. Žáci sami připravovali zdravé svačinky a podařily se každé skupině. Vyráběli mrkvovou pomazánku, pečení sýrových tyčinek a sušenky z ovesných vloček. Každý mohl ochutnat. Byla to dobrota!

V poslední a relaxační aktivitě si žáci sami mohli vyrobit tužkovník z odpadového materiálu
a moudré sovičky z ruliček toaletního papíru. Výsledek byl úžasný a každý výrobek byl originální.

Projekt utekl jako voda a závěrem nás čekalo hodnocení, sladká odměna a drobné dárky s motivem Den Země. Všichni jsme si tento významný den užili a těšíme se na další spolupráci. Velké poděkování patří týmu pedagogů za skvělou přípravu a organizaci celé akce.

Našim společným cílem bylo podpořit u žáků rozvoj dovedností v oblasti digitálních technologií, environmentální výchovy, v oblastech přírodovědných, zdravého životního stylu, kreativity a sportovních dovedností.