Dnes je 4. 5. 2024, svátek má Květoslav, zítra Klaudie, Květnové povstání českého lidu (1945)

E.ON Eurorebus – krajské kolo – Olomouc

Datum: 23. 4. 2024

V sobotu 20. 4. 2024 se brzy ráno naši vybraní žáci vydali na krajské kolo vědomostní soutěže E.ON Eurorebus, které se i v letošním školním roce konalo v Olomouci.

Naši školu reprezentovali tito žáci:

6. třída – Ema Juhaňáková, Adam Skoumal a Matěj Slavický

8. třída – Sofie Brychtová, Adam Juhaňák a Vendula Nepovímová

9. třída – Miroslav Hoták, Roman Lelovský a Jakub Zajíček.

Osmáci a deváťáci už věděli do čeho jdou a s velkou chutí se pustili do vyplňování soutěžního archu.

Soutěžící odpovídali na 36 otázek z různých oblastí – zeměpisu, přírodopisu, matematiky, statistiky, …. v časovém limitu 45 minut.

Nejlepších výsledků dosáhli osmáci, kteří se umístili na 6. místě ve své kategorii. Získali celkem 24 bodů. Díky Divoké kartě postoupili do celostátního finále, které v červnu proběhne v Praze. Moc gratulujeme!

Krásného výsledku dosáhli i deváťáci, kteří obsadili 11. příčku s 21 body. Postup do celostátního finále jim utekl o pouhé dva body.

Šesťáci si při své první účasti v krajském kole zatím vyzkoušeli soutěžní atmosféru.

Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy.