Dnes je 4. 5. 2024, svátek má Květoslav, zítra Klaudie, Květnové povstání českého lidu (1945)

Pojďme léčit českou krajinu – 2. stupeň – Recyklohraní

Datum: 24. 4. 2024

Do plnění úkolu z Recyklohraní s názvem Pojďme léčit českou krajinu se žáci zapojili s velkou chutí.

Šesťáci si nejdříve pustili úvodní video s názvem Pojďme léčit českou krajinu. Poté jsme spolu krátce diskutovali na dané téma a žáci podle videa doplňovali pětilístek.

V další části vytvořili kartu ohrožených živočichů. Jejich pomocníkem byl internet a vzorové karty. Úkol vypracovali v programu EXCEL.

Páťáci nám s úkolem vypomohli a vytvořili prezentace o vybraném ohroženém druhu živočichů.

Osmáci přidali praktické úkoly – překopávání a zakládání kompostu. Ve druhé části potom vyráběli hmyzí hotel. Odkaz zde

Zajímavý osvětový úkol jsme doplnili i vycházkou do přírody, kdy žáci fotografovali rostliny a živočichy ze svého okolí. Tento úkol splnili na výbornou. Pořídili řadu zajímavých fotografií.

Všechny žáky moc chválíme a děkujeme za zapojení do této aktivity.