Dnes je 21. 5. 2024, svátek má Monika, zítra Emil

Okresní kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou - Znojmo

Datum: 8. 5. 2024

V úterý 30. dubna 2024 se naši žáci vydali do Znojma, kde se konalo okresní kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. 

Žáci soutěžili v těchto disciplínách: 

běh na 60m, dle kategorie dívky běh na 600 m a 800m, chlapci běh na 1500m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, hod kriketový míčkem a štafetový běh 4x60m.

Naši školu reprezentovali tito žáci:

kategorie III mladší žákyně: Juhaňáková Ema, Urbanová Natálie, Hubáčková Vanesa, Schmidtová Lucie, Hříbková Natálie, Stehlíková Inka, Homolková Eliška, Černá Natálie, Horká Natálie, Provaznik Olivia.

kategorie IV starší žákyně: Brychtová Sofie, Gebová Alexandra, Marešová Natálie, Tosecká Tereza, Matochová Martina, Novotná Kateřina, Uhlířová Eliška, Fukalová Natálie.

kategorie IV. starší žáci: Čížek Nikolas, Čuport Benjamín, Šnajdr Libor, Lelovský Daniel, Přikryl Jiří, Lukáš Petr, Fargaš Lukáš.

Atletických závodů se zúčastnilo 11 základních škol. V každé kategorii bylo kolem 85 závodníků.

Nejlépe se vedlo starším žákům, kteří jako družstvo obsadili 6. místo.

Jako jednotlivci se nejlépe ve své kategorii umístili tito žáci: 

Kategorie mladší žákyně: Schmidtová Lucie, Juhaňáková Ema a Hubáčková Vanesa.

Kategorie starší žákyně: Brychtová Sofie, Gebová Alexandra.

Kategorie starší žáci: Čuport Benjamín, Čížek Nikolas, Lukáš Petr.  

Největší sportovní úspěch si odvážíme v těchto kategoriích:

1. místo - Přikryl Jiří - vrh koulí 4kg - 11,28 m.

2. místo - Brychtová Sofie - skok daleký - 4,26m a zároveň obsadila 5. místo ve své kategorii.

Moc gratulujeme!

Mezi další velmi dobré výsledky patří:

běh 60m: Brychtová Sofie - 8,91s, Čížek Nikolas 8,27s, Čuport Benjamín 8,42s, Lukáš Petr 8,65s, Schmidtová Lucie 9,45s

běh 600m: Juhaňáková Ema - 2:06min, Hubáčková Vanesa 2:13min

běh 800m: Tosecká Tereza - 3:22min:

běh 1500m: Lelovský Daniel - 5:33min

vrh koulí 3kg: Uhlířová Eliška - 5,80m

vrh koulí 4kg: Lukáš Petr - 9,73m

skok vysoký: Šnajdr Libor - 146cm, Čuport Benjamín - 142cm

skok daleký: Lukáš Petr - 4,57m, Čížek Nikolas 4,50m, Juhaňáková Ema - 3,70m

štafetový běh: Čížek, Šnajdr, Čuport, Lukáš - 32,69s 

 

Počasí nám přálo, žáci mezi sebou vytvořili krásnou sportovní atmosféru a z tribuny se navzájem povzbuzovali k výborným výsledkům.

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naši školy.

Děkujeme panu Brychtovi za dopravu žáků z Valtrovic na atletické závody.

 

webdesign: Synetix
©2019-2024 Základní škola, Dyjákovice, okres Znojmo, příspěvková organizace