Dnes je 27. 7. 2024, svátek má Věroslav, zítra Viktor

Prezentace odborných znalostí žáků – obor Kadeřník - 8. třída

Datum: 13. 5. 2024

Ve čtvrtek 9. 5. 2024 proběhla v prostorách naší školy prezentace odborných znalostí tentokrát v oboru Kadeřník se zaměřením na módní trendy. Seznámení s oborem si pro žáky 8. třídy připravili zástupci SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o., Přímětická.

V úvodní části nám studenti představili střední školu, přednesli nabídku studijních a učebních oborů. Blíže nás seznámili s akcemi, které škola pořádá a vybavením školy.

V další části nám formou prezentace ukázali střihy roku 2024, trendy barvení vlasů, svatební účesy, princip prodlužování vlasů a zaplétání copánků. Nechyběly informace o tom, jak správně pečovat o vlasy, jak často a čím je umývat, co ovlivňuje kvalitu vlasů, kolik stojí vybavení kadeřníka,…..

Následovala praktická část, kdy se dva žáci 8. třídy stali modely pro předvedení moderních barber střihů. Děvčata si nechala do vlasů zaplést účes s copánky. Během praktické části jsme si prohlédli i vybavení správného kadeřníka.

Na závěr si žáci získané informace zopakovali formou soutěžních otázek. Vítězkou se stala Sofie, která vyhrála balíček.

Žákům se představení oboru moc líbilo. Ostříhaní chlapci byli se střihem vlasů velmi spokojeni. Spokojenost byla i u děvčat se zapletenými copánky.

Děkujeme za skvělou prezentaci oboru a už nyní se těšíme na další spolupráci.