Šetrná spotřeba vody – 8. třída

Datum: 23. 3. 2024

Žáci 8. třídy se zapojili do plnění dalšího vodního úkolu z Recyklohraní , který byl tentokrát zaměřen na šetrnou spotřebu vody.

Nejdříve jsme spolu diskutovali o významu vody, nejbližším vodním zdroji, úpravně pitné vody , o šetření vodou, o využívání  dešťové vody,…..

Povídání jsme zakončili krátkým videem s názvem: 5 tipů, jak neplýtvat pitnou  vodou.

Naším novým  tématem se stala  virtuální voda neboli vodní stopa.  Žáci si zkusili pomocí aplikace v notebooku spočítat svoji osobní vodní stopu. Řada z nich  zjistila, že jejich virtuální vodní stopa je podstatně větší než republikový průměr. Výsledky jsme spolu prodiskutovali a snažili jsme se najít cesty ke snížení spotřeby pitné vody.

V závěrečné části úkolu pracovali žáci ve skupinách. Někteří  vytvářeli myšlenkové mapy na téma vodní stopa a šetření vodou. Jiní se zaměřili pouze na vodní stopu a formou prezentace se snažili tento pojem vysvětlit.