Ptačí hodinka 2024

Datum: 25. 1. 2024

Žáci naší školy se již třetím rokem zapojili do tzv. Ptačí hodinky.

Jedná se o vědecký výzkum České společnosti ornitologické, který probíhá vždy první týden v lednu.

Před samotným sčítáním jsme si připomněli charakteristické znaky ptáčků. Vyzkoušeli jsme si různé kvízy. Vyhledávali jsme informace o krmení pro ptáčky na internetu a shlédli jsme krátká ptačí videa.

Žáci si vybrali vhodné místo a sčítání mohlo začít. Výsledky svého sledování zapisovali do archů a dokumentovali i pořízením krásných fotografií.

Sčítání ptáčků žáci zpracovali i ve Wordu a PowerPointu.

Žáci 5. třídy si procvičovali ve Wordu práci s textem a vkládání obrázků. Vybrali si jeden druh ptáčků a vytvořili jeho jednoduchou kartu. Sestavili obrázek s ptáčky na stromě – zimní krajinku.

Žáci 6. třídy sestavili krátkou prezentaci na téma Sčítání ptáčků.  Vkládali obrázky, animace a popisky.

Děkujeme všem žákům, kteří se i přes nepříznivé počasí do sčítání ptáčků zapojili.