Moje první prezentace - Inf 6

Datum: 21. 2. 2024

Žáci 6. třídy si v hodinách informatiky vytvořili v  programu Microsoft PowerPoint svoji první prezentaci.

Zpracovávali různá témata.

Prvním z nich byla pohádková postava. Žáci dostali za úkol vložit do prezentace několik obrázků – indicií – spojených s vybranou  pohádkovou postavou.

Při odprezentování před třídou, kde  postupně odkrývali jednotlivé nápovědy, jejich spolužáci hádali název této postavy.

Dalším zpracovaným tématem byl výlov rybníka, kde žáci vkládali obrázky ryb a doplnili  jejich názvy.

Třetím tématem byly Vánoce. Žáci vytvořili prezentaci s vánočními zvyky, vložili obrázky svých vysněných  dárků pod stromečkem a doplnili i vánoční přání.

Při vytváření prezentace se žáci naučili vkládat obrázky, psát do textového pole a vkládat animace.